FAQ

Jaki jest cel serwisu?

Serwis jest miejscem, gdzie użytkownicy zamieszaczają najlepsze i niezapomniane piosenki ubiegłego wieku.


Jak działa poczekalnia?

Tutaj trafiają wszystkie nowe niezapomniane, które użytkownicy mogą oceniać. Moderatorzy strony wybierają materiały, które następnie trafiają na główną.


Jak jest tworzona Top lista?

Lista zawiera utwory ze strony głównej posortowane malejąco po liczbie odsłuchań - najczęściej słuchane utwory są na początku listy.


Jaka piosenka nadaje się na główną?

Każda piosenka, która ma poprawnie uzupełnione pola "Autor", "Tytuł" i "Rok wydania" ma szansę znaleźć się na głównej. Dopisanie ciekawostek oraz tagów również ma duże znaczenie. Należy również zwracać uwagę, czy piosenka nie została już dodana do serwisu.


Do czego służą tagi i jak je pisać?

Tagi pozwalają kojarzyć ze sobą podobne utwory. Jeżeli piosenka ma tag musical i użytkownik na niego kliknie, to zostanie wyświetlona lista wszystkich utworów w serwisie oznaczonych tym tagiem.
Tagi powinny być oddzialane przecinkiem. Należy unikać znaków specjalnych (np. &). Struktura podawania tagów:
  1. lata: 30's, 60's, 80's, etc,
  2. gatunek: rock, metal, RnB, soul, pop, etc,
  3. jeśli utwór jest po polsku, warto dodać tag: polskie,
  4. jeśli utwór pochodzi z filmu, warto dodać tag: film,
  5. jeśli utwór pochodzi z musicalu, warto dodać tag: musical.
W tagach nie wpisujemy nazwy utworu lub wykonawcy.


Jak działa odtwarzacz?

Odtwarzacz dostępny jest w wybranych działach serwisu i pozwala odtwarzać 150 pierwszych piosenek z danego działu. Jeżeli użytkownik jest na głównej, to w odtwarzaczu ma 100 pierwszych piosenek z głównej. Odtwarzanie starszych piosenek możliwe jest poprzez przejście do kolejnych podstron (np. do strony 10).

Zalogowany użytkownik ma również możliwość tworzenia własnej playlisty poprzez dodanie piosenek do ulubionych.

Odtwarzacz pozwala poruszać się pomiędzy piosenkami. Przejście do następnej piosenki możliwe jest po kliknieciu na . Można także wyświetlić listę wszystkich piosenek i skoczyć do dowolnej z nich. W tym celu należy kliknać na .