Odtwarzacz  

Zapraszamy do słuchania najlepszych piosenek ubiegłego wieku w naszym odtwarzaczu!

Więcej szczegółów, jak używać odtwarzacza, możecie znaleźć w FAQ.

Teledysk do piosenki kręcony był na pokładzie pancernika USS Missouri. Klip powstał w dniu, w którym okręt stacjonował w Long Beach Naval Shipyard w Pier D wraz z załogą. Z powodu ubioru Cher, w 1989 r. sieć MTV zakazało emitowania teledysku, a później puszczano go tylko po 21.
Odsłuchań: 1485
Tagi: 80's, pop, rock

W wydanej w 2009 roku "Białej księdze" Kazik Staszewski po raz pierwszy publicznie przyznał się, że "Lewe lewe loff" to hołd dla wokalistki grupy Hey, Katarzyny Nosowskiej. "Napisałem ten tekst krótko po tym, jak usłyszałem Katarzynę Nosowską na żywo. I byłem bardzo, bardzo pod wrażeniem jej samej i jej sztuki wokalnej. Uważam, że to najlepsza polska wokalistka (...) Absolutnie zjawiskowa postać. Ten pociąg, jakim był Hey, bez niej by nie pojechał. Nie było siły." - tłumaczył Kazik.
Odsłuchań: 1256
Tagi: 90's, rock, polskie

Piosenka zaczyna się jako opowieść o dziewczynce, która ucieka do kina w czasie kłótni jej rodziców, ale ku jej zawodowi film, który ogląda jest pełen przemocy od której starała się uciec. W drugiej zwrotce Bowie wylicza swoje obserwacje na temat amerykańskiego imperializmu kulturalnego i stanu Wielkiej Brytanii. W 1999 roku czytelnicy angielskiego magazynu muzycznego "Q Magazine" umieścili utwór na liście "10 najlepszych singli wszech czasów".
Odsłuchań: 736

Autor piosenki, Chris Robinson wyjaśnił, że utwór opowiada o "goth girl", którą artysta spotkał w Atlancie. Dziewczyna uzależniona była od heroiny.
Odsłuchań: 658
Tagi: 90's, blues, rock

W utworze usłyszeć można Davida Bowie.
Odsłuchań: 510

Alanis Morissette po osiągnięciu sukcesu i ciągłym przebywaniu na trasach koncertowych postanowiła w 1997 roku zrobić ponad rok przerwy. W tym czasie odbyła wyprawę do Indii. Miejsce to pomogło jej wypocząć i odnaleźć wewnętrzny spokój. W "Thank U" artystka wyraża swoją wdzięczność do tego kraju.
Odsłuchań: 507

Piosenka pochodzi z filmu muzycznego "Purpurowy deszcz", który oparty jest na życiorysie Prince'a. Album "Purple Rain" w 2012 roku został ogłoszony przez Slant Magazine drugim najlepszym albumem lat 80., przegrał tylko z "Thrillerem" Michaela Jacksona.
Odsłuchań: 504
Tagi: 80's, pop, rock, film